آمادگی آزمون GRE , GMAT

آمادگی آزمون GRE , GMAT

 

 

Graduate Records Examination (GRE)

Graduate Management Admission Test (GMAT) 

 

آزمون GRE ویژه متقاضیان تحصیل در دانشگاه های آمریکا و کانادا در سطح کارشناسی به بالا، ارشد و دکتری، میباشد. این آزمون دارای سه بخش درک واژگان، معلومات ریاضی و توانایی تحلیل نوشتاری است.

آزمون GMAT نیز برای متقاضیان تحصیل در رشته مدریت، بازاریابی  و بازرگانی طراحی شده است، علاقه مندان به شرکت باید مدرکی بالاتر از کارشناسی داشته و خود را برای آزمون در زمینه های جبر ، هندسه و ریاضی، مهارت های کلامی و نوشتاری، مهارت های تحلیلی و توانایی حل مسائل آماده کنند.

 

مهمترین تفاوت بین GMAT و GRE این است که GRE به عنوان بخشی از پذیرش برای طیف گسترده ای از رشته ها و شاخه  های تحصیلات تکمیلی مورد استفاده قرار می گیرد، در حالی که GMAT تنها برای متقاضیان شرکت در دانشگاه ها و موسسات مدیریتی و تجاری استفاده می شود.

 

GRE دارای سه قسمت عمده است: نوشته های تحلیلی، استدلال کمی و استدلال کلامی.

 

برای شرکت در دوره های MBA، قطعا باید نمرات GMAT خودرا  ارسال کنید. با این حال، در سال های اخیر، بسیاری از موسسات و دانشگاه های مدیریتی و بازرگانی، تجاری شروع به پذیرش GRE  به جای GMAT کرده اند. 

 

* تفاوت بین GRE و GMAT چیست؟

* آیا موسسات و دانشگاه های مدیریتی بیشتر GMAT را ترجیح می دهند؟

* شما باید کدام را انتخاب کنید؟ GRE یا GMAT

 

در ابتدای راهتان باید اول مطمئن شوید که دانشگاه مد نظرتان کدام آزمون را از شما میخواهد و کدام مدرک را باید داشته باشید، سپس برنامه ریزی آموزشیتان را برپایه همان تنظیم مینماییم.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره تخصصی و تعیین سطح رایگان، با کارشناسان ما تماس بگیرید 42519-021

۰۳:۲۵ - ۹۸/۰۷/۲۳