دپارتمان زبان ترکی استانبولی

 

زبان ترکی استانبولی یکی از 10 زبان برتر جهان است که در بین فارسی زبانان طرفدار فراوانی دارد . حدود 75 میلیون نفر در جهان به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند که این موضوع حائز اهمیت است . همچنین به دلیل نیاز زبان آموزان به این زبان چه برای مهاجرت و چه تحصیل ،آموزش عالی گفتگو بر این تلاش است که با بروز ترین متد آموزشی با کوتاهترین زمان به بهترین نتیجه دست یابند .

 

آموزش زبان ترکی استانبولی در ایران قدمت چندانی ندارد اما موسسه آموزش عالی گفتگو سابقه درخشانی در آموزش این زبان در ایران دارد. آموزش زبان ترکی استانبولی در موسسه آموزش عالی گفتگو می تواند با دلایل زیادی آغاز شود. مسافرت به کشور زیبای ترکیه، روابط تجاری و حتی تحصیل می تواند شما را مجاب کند که زبان ترکی استانبولی را بیاموزید. به هر دلیلی که نیاز به یادگیری زبان ترکی استانبولی دارید ، دپارتمان زبان ترکی استانبولی گفتگو بهترین گزینه ممکن برای شماست. کلاس های زبان ترکی استانبولی در ساعت ها و روزهای متفاوتی برگزار می شوند و برای تمامی زبان آموزان با شرایط متفاوت گزینه دارد. دپارتمان زبان ترکی استانبولی موسسه  گفتگو کلاس های ترکی را در تهران برگزار می کند .

 

                               

 

آموزش عالی گفتگو در بخش دپارتمان تخصصی زبان ترکی استانبولی خود کتاب های معتبر و مورد تائید سفارت Yedi iklim türkçe را به صورت فشرده و منسجم و در کوتاهترین زمان ممکن آموزش میدهد . کتاب  Yedi iklim türkçe آخرین و معتبرترین متد تدریس مکالمه ی ترکی استانبولی میباشد و بیشتر بر پایه مکالمات روزمره , گفتاری و شنیداری است و با مسائل و اصطلاحات عامیانه و رایج زبان استانبولی نگارش شده است . این کتاب منابع آزمون های مهم و بین المللی همچون (TYS) نیز می باشد .

 

                      

 

 

دپارتمان زبان ترکی استانبولی موسسه گفتگو در راستای تقویت مکالمه زبان آموزان بعد از اتمام دوره زبان ترکی استانبولی، یک دوره مکالمه ترکی استانبولی Konusma تخصصی تعبیه کرده است تا زبان آموزان در آن دوره ساختارهای زبانی و اصطلاحات آموخته شده را بتوانند با تمرین و تکرار در ذهن خود ثبت نموده و به طور صریح و روان در مکالمه ترکی استانبولی به کار گیرند.

 

تفاوت کتاب Yedi iklim türkçe با کتاب های  HITIT :

 

             

 

HITIT  یکی از رایچ ترین کتاب های آموزش زبان ترکی استانبولی در بین موسسات آموزشی می باشد . موسسه آموزش عالی گفتگو نیز به دلیل این موضوع که مرکز آزمون بین المللی تومر می باشد ، ناچار به تدریس این کتاب تا سال 1395 بودند اما ضعف های بزرگ این کتاب بر هیچ زبان آموزی پوشیده نمی ماند همچون : گرامری صرف بودن این کتاب،  لغات سخت و نامعلوم،  تمرین های بسیار زیاد و مکالمات شنیداری کم، به همین منظور دپارتمان تخصصی ترکی استانبولی آموزش عالی گفتگو با مجوز رسمی کسب شده از وزارت علوم و تحقیقات اقدام به تغییر کتاب در جهت رشد مثبت آموزشی زبان آموزان نموده و نتیجه ی رو به رشدی نیز کسب کرده است . اساتید حرفه ای دپارتمان زبان ترکی استانبولی با اشتیاق فراوان و قدرت آموزشی بالا همیشه در راستای آموزش سریع و تکمیل آن تلاش های بی دریغ خود را نشان داده اند .

 

 

دوره آمادگی آزمون TOMER

 

 

دیپلم تومر دارای اعتبار دو ساله است و دانشگاه های سطح ترکیه این مدرک را قبول دارند. این مدرک در سطح عالی انجام پذیرفته و می تواند علاوه بر دانشگاه به عنوان مدرک در سطح فوق دیپلم زبان ترکی استانبولی و همچنین مدرک اشتغال برای خدمت در تورها و مترجمی نیز به کار می رود. این مدرک نیز با دو رتبه مورد توجه است. رتبه اولی که با C1 مشخص می شود برای استفاده در دانشگاه ها بوده و دانشجویان علاقه مند به ورود به دانشگاه های ترکیه بایستی چنین رتبه ای را اخذ نمایند که نمره بالاتر از 85 می باشد و رتبه دوم با مشخصه C2 شناخته شده است که باز سطح عالی را نشان داده ولی این رتبه نشان دهنده نمره مابین 60 تا 65 از مجموع 100 امتیاز است. این مدرک برای اشتغال در شرکت ها، کارخانجات، ادارات دولتی ترکیه در صورت عقد قرارداد و دعوت به کار، برای گرفتن حق تابعیت و یا تحصیل در واحدهای غیر دانشگاهی به کار می رود. معتبرترین مرجع این آزمون از دانشگاه آنکارا است هزینه ی آن 150 یورو می باشد.

 

دوره آمادگی آزمون ALES

 

 

در ترکیه ALES معادل امتحان کنکور ایران اما نسبتا آسانتر از کنکور است، شرط ورود به مقاطع بالا ارشد و دکترا تلقی می شود. آزمون ALES و امتیاز آن جهت ورود به دوره های تحصیلات تکمیلی و موارد مشابه از قبیل دوره های تخصصی و پذیرش مربی در دانشگاه ها و ...  در ترکیه مورد نیاز می باشد. نمره پایه برای قبولی در این آزمون 35 از 100 می باشد و تا سه سال اعتبار دارد. همه ساله دو بار در سال در ماه های اردیبهشت و آذر برای متقاضیان تحصیل در ترکیه برگزار می شود که مدت پاسخگویی 180 دقیقه است.

 

 

دوره آمادگی آزمون YOS

 

 

 

آزمون YOS که توسط این سازمان هرساله برگزار می گردد در امور مربوط به انتخاب و جایگزینی دانشجویان در موسسات آموزش عالی ترکیه توسط سازمان OSYM در این کشور پیگیری می شود و متقاضیان خارجی (غیر ترک) می بایست در آن شرکت نمایند و پس از احراز رتبه قبولی توانایی ثبت نام و ادامه تحصیل در موسسات آموزش عالی ترکیه را خواهند داشت . این آزمون دارای 80 سوال میباشد. نمره کسب شده در این آزمون نقش مهمی در انتخاب رشته و پذیرش در دانشگاه ها را دارد. تا سال 2010 این آزمون به صورت سراسری توسط سازمان سنجش کشور ترکیه برگزار می شد اما در سال های بعد از 2012 هر دانشگاه به طور مستقل این آزمون را بررسی می  کند. این آزمون آخرین بار خرداد سال 1394 ساعت 10 صبح برگزار شد.

 

 

دوره آمادگی TYS

 

 

آزمون TYS (آزمون کفایت زبان ترکی) از طریق موسسه Yonus Emre که موسسه ای بین المللی ، فعال در زمینه ی امور فرهنگی ترکیه است برگزار می گردد. این آزمون که طبق سیستم اروپایی سنجش زبان طراحی شده است مهارت های اصلی زبانی شرکت کنندگان را می سنجد. دارندگان مدرک TYS از گذراندن دوره های کالج زبان در کشور ترکیه برای ورود به دانشگاه ها و مشاغل مختلف معاف خواهند بود.

 

 

دوره تربیت مدرس زبان ترکی

Türkçe TTC

یکی از مشکلات موجود در آموزش زبان ترکی استانبولی ، کمبود مدرسین توانمند است. در کنار این مشکل می توان به نبود منابع کمک آموزشی و یا حد اقل عدم دسترسی به آنها در کشور اشاره کرد. اقدام موسسه آموزش عالی گفتگو در این زمینه برگزاری دوره های بلند مدت و کوتاخ مدت و جامع برای تربیت نه تنها مدرسین حاذق، بلکه پژوهشگرانی است که بتوانند به نحو احسن این خلاء را تا حد امکان برطرف نمایند.

 

موسسه گفتگو مفتخر است در پایان تمامی دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی و یا تربیت مدرس حرفه ای زبان ترکی استانبولی، مدرک معتبر و مورد تایید وزارت علوم تحقیقات به زبان اموزان ارائه نماید که این مدرک قابلیت ترجمه رسمی نیز دارد.

 

 

برای اطلاع از تقویم آموزشی دوره ی ترکی استانبولی، کلیک کنید

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید 42519-021

۰۲:۵۱ - ۹۸/۰۷/۲۳