دپارتمان زبان آلمانی Deutsche

 

 

معرفی زبان آلمانی:

از آنجایی که کشور آلمانی صنعتی ترین کشور دنیا محسوب می شود پس لازم یادگیری این زبان پیش از پیش ضروری و اساسی می باشد زبان آلمانی ، زبان علم مهندسی روز نیز محسوب می شود . اگر شما قصد دارید  زبان آلمانی را فراگیرید باید گفت که یکی از پرکاربرد ترین و اساسی ترین زبان های روز دنیا  را انتخاب نموده اید. فراگیری و آموزش زبان آلمانی به شما این امکان را  می دهد تا چشم اندازهای زندگیتان را وسعت بخشیده و شانس بسیار بیشتری در فرصت های شغلی و مهاجرتی خود پیدا کنید . این زبان  حرف های بسیاری برای گفتن دارد مانند :

 

چرا زبان آلمانی؟

  1. آموزش زبان آلمانی بیشترین گوینده را در اروپا و جهان را دارد.
  2. اقتصاد این کشور سومین اقتصاد برتر دنیا  می باشد.
  3. دانستن زبان آلمانی فرصت های شغلی زیادی را در دنیا و ایران  را بوجود خواهد آورد .
  4. آلمان بیشترین مقدار پول را برای صنف گردشگری هزینه می کنند.
  5. زبان آلمانی علاوه بر کشور آلمان زبان تعدادی از کشورها مانند ، اتریش، سویس ، لوکزامبرگ ، لیختن اشتاین و بلژیک نیز می باشد

 

 

 

 
دپارتمان آموزش زبان آلمـــاني موسسه  گفتگو فعاليت خود را در سال ۱۳۸۸  آغاز کرده است و همواره در تلاش بوده است با بهره گيری از مدرنترين روشهای آموزشی زبان آلمانی خدمات خود را به زبان آموزان با بهترین کیفیت ارائه دهد. 
 

آموزش زبان آلمانی در موسسه گفتگو با جدید ترین متدهای آموزشی و با تکیه بر مکالمه و گفتگو زبان آلمانی تشکیل می گردد. سیستم آموزشی دوره مکالمه زبان آلمانی در موسسه گفتگو در قالب آشنایی با فرهنگ آلمانی می باشد. کتاب تدریس شده در موسسه گفتگو کتاب MENSCHEN می باشد محتوای اصلی در کتاب MENSCHEN تاکید بر روی مکالمه ، گفتار و شنیدار است، به شیوه ای که حتی آموزش گرامر زبان آلمانی و لغات در قالب مکالمه این زبان راحت انجام می پذیرد. اصطلاحات و لغات به کار رفته در کتاب MENSCHEN ، اصطلاحات و مطالب به روز زبان آلمانی می باشد که زبان آموزان آلمانی  از این طریق با فرهنگ  و شیوه زندگی در کشور  آلمان آشنایی پیدا می کنند. در کلاسهای  آموزشی زبان آلمانی موسسه گفتگو  از مواد و سیستم های  کمک آموزشی متنوع و استانداردی از جمله فیلم های آموزشی تخصصی زبان آلمانی ، کتاب داستان های به روز و جذاب زبان آلمانی استفاده می شود تا به این وسیله زبان آموزان تسلط کاملتری بر زبان آلمانی  پیدا کرده و شیواتر و رساتر صحبت نمایند .

 

    

 

سطوح آموزشی زبان شیرین آلمانی در موسسه گفتگو:

موسسه آموزش عالی گفتگو تمامی سطح آموزش زبان آلمانی را برای کلیه علاقه مندان به این زبان برگزار می نماید که در این بخش به معرفی سطوح مختلف زبان آلمانی می پردازیم تا زبان آموزان گرامی هرچه بیشتر با سطح های مختلف این زبان آشنایی پیدا نمایند . سطح بندی کلاسهای آموزش زبان آلمانی در موسسه زبان آلمانی گفتگو به شرح زیر می باشد:

 

 آموزش زبان آلمانی سطح A1


زبان آموز  با گذراندن این سطح از زبان آلمانی در آموزشگاه زبان آلمانی مي تواند جملات و اصطلاحات ساده و  روزمره ی زبان آلمانی  را متوجه گردد ، و آن ها را به كار گيرد و نيازهاي كلي خود را در این زمینه برطرف سازد؛نیاز هایی مانند :  خود را معرفي نمايد و از ديگران سوالاتي در خصوص شخص آن ها – در كجا سكونت دارند؟ چه كساني را مي شناسند؟ و چه وسايلي دارند؟  مطرح سازد و به اين قبيل پرسش ها پاسخ دهد؛ در این دوره از زبان آموز قادر است منظور خود را به شكلي ساده انتقال دهد، اگر كه فرد و يا افراد مقابل آهسته صحبت نمايند و آماده كمك باشند.

 

 

 آموزش زبان آلمانی سطح A2


در این سطح از زبان آلمانی با پشت سر گذاشتن کلاس زبان آلمانی زبان آموز ميتواند جملات و اصطلاحات پر كاربرد رايج را متوجه گردد ،جملاتی مانند  خريد انجام دادن ، مكالمات كاري ساده انجام دهد و با محيط پيرامون خود ارتباط برقرار سازد؛ در سطح A2 زبان آموز مي تواند به شكلي ساده به تبادل اطلاعات متداول در مورد مسائل ساده بپردازد؛ و قادر خواهد بود با ابزار زباني ساده در مورد خاستگاه، تحصيلات و محيط پيرامون خود به توصيف بپردازد.

 

 

 آموزش زبان آلمانی سطح B1


در سطح B1 زبان آلمانی ,( آموزشگاه زبان آلمانی ) زبان آموزقادر خواهد بود  نكات اصلي مكالمات در خصوص كار، مدرسه، اوقات فراغت و … را متوجه شود، مشروط بر اينكه زبان استاندارد مورد استفاده قرار گيرد؛زبان آموزان با پشت سر گذاشتن سطح B1 آموزشگاه زبان آلمانی گفتگو مي تواند در اكثر موقعيت هايي كه در سفر و يا در حوزه زباني پيش مي آيند، منظور خود را بيان نمايد؛ مي تواند با زباني ساده در مورد علايق خود به زبان آلمانی  صحبت نمايد؛ قادر خواهند بود در مورد تجارب، آرزوها، اميدها و اهداف خود صحبت نمايد و نيز به توضيحات و استدلال هايي كوتاه در مورد برنامه ها و نقطه نظرات با یکدیگر به زبان آلمانی مکالمه نمایند .

 

 

 آموزش زبان آلمانی سطح B2


سط B2 آموزشگاه زبان آلمانی گفتگو  زبان آموز مي تواند نكات اصلي متون پيچيده در مورد مسائل كلي و نيز جزئي و همچنين مباحث تخصصي در حوزه اختصاصي خود را به زبان آلمانی متوجه شود؛ و مي تواند در همان لحظه و به صورت روان به گونه اي به مكالمه زبان آلمانی با افراد زبان مادري بپردازد كه در بيان مفاهيم و درك آن ها مشكل خاصي پيش نيايد؛ زبان آموزان قادر خواهند بود به بيان نقطه نظرات خود در مورد مسئله اي خاص بپردازد و مزايا و معايب مسائل گوناگون را برشمارد.

 

 

 آموزش زبان آلمانی سطح C1


 سطح c1 از زبان آلمانی در آموزشگاه زبان آلمانی زبان آموز مي تواند بخش بيشتر متون پيچيده و طولاني را درك و مفاهيم را استنباط نمايد؛زبان آموز آموزشگاه زبان آلمانی گفتگو مي تواند به صورت آني و روان به صحبت بپردازد بدون آنكه نيازي به جستجو واژگان داشته باشد؛دانش پذیر  مي تواند از زبان آلمانی خود در حوزه هاي اجتماعي، كاري، تحصيلي و  دانشگاهي به شيوه اي موثر استفاده نمايد؛زبان آموز با گذراندن کلاس زبان آلمانی در موسسه زبان آلمانی  قادر خواهد بود به صورت كامل و مفصل در مورد مسائل تخصصي به بيان خويش بپردازد و از ابزارهاي زباني براي بياني شيوا بهره برد.

 

 

 آموزش زبان آلمانی سطح C2


سطح c2 زبان آلمانی بالاترین نقطه برای زبان آموز خواهد بود به عبارت ساده تر  اين سطح قله است. با گذراندن کلاسهای c2 زبان آموز مي تواند در عمل هر متن شنيداري و خواندني را بدون زحمت متوجه شود؛ به كسب اطلاعات از منابع كتبي و شفاهي بپردازد؛ به استدلال هاي كامل بپردازد؛ زبان آموز با شرکت در کلاس زبان آلمانی (دپارتمان زبان آلمانی گفتگو )قادر خواهد بود به صورت آني و كاملا روان به اظهاراتي دقيق بپردازد و از ابزارهاي ظريف زباني بهره برد.

 

           

 

دپارتمان زبان آلماني موسسه آموزش عالي گفتگو در تلاش است ضمن رعايت استانداردهاي آموزش زبان آلمانی اتحاديه اروپا و نيز آلمان با طراحي کلاسهای زبان آلمانی جديد، امكان آموزش زبان آلمانی را به صورت بهينه تر و سريعتر در بازه زماني كوتاه تر را براي دانش پذيران گرامي فراهم آورد.

 

تمامي کلاسهای آموزش زبان آلمانی  اين دپارتمان در سه قالب:

–          عادي: توصيه شده براي دانش پذيران داراي زمان مناسب جهت فراگيري زبان آلماني

–          فشرده: توصيه شده براي دانش پذيران با زمان محدودتر جهت فراگيري زبان آلماني

–          فوق فشرده: تنها براي آن دسته از دانش پذيراني توصيه مي شود كه به مفهوم واقعي كلمه داراي محدوديت زماني هستند و ناگزير از كسب مدرك در بازه زماني مشخص و محدود ارائه مي شوند.

 

 

                              

 

 

روش آموزشي زبان آلمانی:

    1- مهارت گفتاري این زبان همراه با تلفظ صحيح طبق با لهجه رايج در كشورهاي آلماني زبان

    2- فهم و درك متنهاي شنيداري و نوشتاري تهیه شده كه به زبان آلماني معتبر و اصيل تنظيم شده‌اند.

    3- مهارت نوشتن ایمیل های تجاری و بازرگانی , نامه هاي غيررسمي و در سطح های بالاتر نوشتن مقاله و گزارش به زبان آلمانی

    4- دستور زبان آلماني

    5- آشنایي کامل  با معیار های فرهنگي و اجتماعي کشورهای آلمانی زبان

 

  • در آموزش زبان آلماني این موسسه از همان ابتدای جلسات تدريس در كلاس منحصرا” به زبان آلماني صحبت مي‌شود تا محيطي کاملا  مشابه جامعه آلماني زبان فراهم گردد .
  • روش يادگيري و تمرين در كلاس زبان آلمانی به شکل های  انفرادي، دو نفري و يا گروهي انجام مي‌گيرد.
  • همه اساتید موسسه آموزش عالی گفتگو داراي تحصيلات دانشگاهي و دارای توانایي زباني در حد زبان مادري مي‌باشند و سمينارهاي تخصصي گوناگونی را در زمينه آموزش زبان آلماني به  .عنوان زبان بيگانه  (DaF)  گذرانده‌اند.
  • همچنين سيستم‌هاي نظارتي و نظرسنجي‌هاي گوناگوني زیر نظر دپارتمان در طول دوره آموزشی وظيفه کنترل كيفي آموزش زبان آلمانی  را بر عهده دارند.
  • آموزش زبان آلمانی بر پايه بسته‌هاي نوين با استانداردهاي روز دنيا انجام می شود كه در كنار بسته های آموزشی مطالب و تمرينات اضافي مناسب نيز در اختيار زبان آموزان قرار مي‌گيرد و از ابزارهايي مانند تلويزيون، DVD Player و تخته  استفاده می گردد .

 

 

آزمون ZD


آزمون ZD آزمون بین المللی زبان آلمانی محسوب می شود که برای مهاجرت یا اخذ ویزای دانشجویی برای آلمان موردنیاز است ، با موفقیت در امتحان (B1)ZD مشخص می گردد . که آیا دارنده مدرک دارای دانش خوب مقدماتی در زبان روزمره آلمانی هست یا نه . سطح معلومات زبان آلمانی برای متقاضیان تحصیل درکشور  آلمان در مرحله ی اقدام به  پذیرش (B1) و مدارک مورد نیاز  برای ارائه به مرکز Uni – Assist با  ZD است.

 

 

آزمون Test Daf


آزمون Test Daf این آزمون مخصوص افراد خارجی زبان می باشدکه قصد یادگیری زبان آلمانی را دارند و می خواهند تحصیلات خود را در دانشگاههای کشور آلمان ادامه دهند . مرکز برگزاری آزمون Test Daf  شهر هاگن  در  کشور آلمان است . که هر ساله سوالات در این مرکز طراحی و تصحیح می گردد و در ۸۰ کشور به طور همزمان در مراکز رسمی و مجاز برگزار می گردد . آزمون Test Daf مزیت های بسیاری دارد که یکی از مزایای آزمون Test Daf این است که مدرک آزمون Test Daf در همه ی دانشگاههای کشور  آلمان مورد قبول بوده و معتبر می باشد .هم چنین نتیجه ی مورد نظر امتحان Test Daf حداقل سطح ۴ می باشد . اگر از سطح ۴ کمتر کسب گردد با توجه به شرایط دانشگاهها تصمیم به پذیرش می گیرند . همچنین کارنامه ی Test Daf محدودیت زمانی ندارد و اگر از نتیجه آزمون راضی نبودید  محدودیت زمانی دوباره شرکت کردن را نیز ندارد .

شرایط شرکت  در آزمون Test Daf ؟

– تمامي افرادي كه داراي معلومات زبان آلماني در حد خوب تا پيشرفته باشند و مايل به محك زدن مهارتهاي خويش در زبان آلماني باشند.

– كساني كه مايل به تحصيل در آلمان باشند.

– افرادي كه قصد تكميل تحصيلات، انجام پروژه هاي علمي و يا به دست گرفتن مسئوليت هاي آكادميك در كشور زادگاه خود داشته و بدين منظور نياز به مدرك معتبر بين المللي براي معلومات زبان آلماني خويش دارند.

 

 

 

برای اطلاع از تقویم آموزشی شروع دوره ها، کلیک کنید

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید 42519-021

 

۱۱:۱۵ - ۹۸/۰۶/۲۸