مدیریت عالی کسب و کار DBA

 

دوره ی عالی مدیریت حرفه ای کسب و کار DBA

 

 

DBA چیست؟


 DBA مخفف Doctorate of Business Administration است. هدف این دوره توسعه مهارت های تحقیق و پژوهش در کنار اصول به کارگیری دانش مدیریتی برای حل عارضه های سازمانی می باشد.

مخاطبان این دوره مدیران ارشد، مشاوران و مدرسان حوزه مدیریت بوده که پس از گذراندن آن به فهم عمیقی از دانش مدیریت در زمینه های بازاریابی، تفکر استراتژیک و منابع انسانی دست پیدا کرده، متدهای به کارگیری دانش مدیریتی برای حل عارضه های سازمانی را آموخته، مهارت های رهبری سازمانی خود را توسعه داده و توانمندی های خود برای تصمیم گیری و تفکر در شرایط بحران را ارتقا می دهند.

دوره DBA که معنی عام آن، دوره عالی مدیریت حرفه ای کسب و کار می باشد و به طور کلی همه موارد عمليات اصلي زنجيره ارزش شامل ایده، بازاریابی، تأمين منابع، طراحي، توليد، عرضه محصولات و خدمات، منابع انساني، فناوري اطلاعات، مالي، برنامه ريزي و….. را در بر مي گيرد. در واقع، مديريت عالی حرفه ای کسب و کار(دوره DBA)، مديريت فرآيندهاي يک کسب و کار را در سطح عالی سازمان شامل مي گردد . دوره عالی مديريت حرفه اي کسب و کار دوره DBA که يک سطح بالاتر از دوره MBA است به منظور آموزش و توانمندسازی مديران مستعد و شايسته کشور جهت توسعه و گسترش فعالیت های بنگاه ها و سازمان هاي خدماتي و توليدي در بخش هاي خصوصي، دولتي و تعاوني تهيه و تدوين شده است.

 

 

 

DBA با متد آموزش عالی گفتگو:


دوره یک ساله DBA موسسه عالی گفتگو، با کمک اساتید به نام و معتبر دانشگاهی و مدیران با سابقه، ارشد و موفق شرکت ها، ارگان های تهران و کارآفرینان صنایع مختلف در قالب برنامه ای دانش محور و کاربرد محور در حوزه های مختلف شغلی و عملیاتی برگزار می شود.

در این دوره دانشپذیر پس از تایید مدارک و گذراندن مصاحبه حضوری بخش عمده آموزش خود را از طریق Case Stady (آموزش با محوریت نمونه و مطالعه موردی) و ویدئوها، فایل های متنی و پاورپوینت های آموزشی مربوط به دروس خود انجام میدهد. تمرین ها و پروژه های تعیین شده را نیز انجام می دهد، با کیس استادی های مطرح و موفق که توسط مدیران ارشد سازمانها و شرکتها ارائه می شوند آشنا شده و با کمک سیستم تیکتینگ در هر ساعت از شبانه روز پیام یا سوال خود را به استاد می رساند. علاوه بر بخش حضوری برای گذراندن دروس ،بین 1 تا 3 جلسه کارگاه مهارتی و عملیاتی ـ بازدیدی، از مراکز صنایع موفق کشور نیز برگزار می شود.

در کنار این خدمات از وجود حامیانی جهت پشتیبانی و رفع اشکال ها و سوالات پیش آمده بهره می برد که در طول دوره با دانشپذیر به صورت هفتگی در تماس خواهند بود. پس از اتمام دوره و برگزاری آزمون نهایی، گواهی پایان دوره یکساله معتبر با مهر تایید وزارت علوم و تحقیقات کشور به دانشپذیر اعطا می شود.

در اين دوره سعی شده با رويکردی عمل گرایانه (Pragmatist) از یک سو و فعالیت هایی پژوهش محور (Research Oriented) از سوی دیگر، يادگیری آموزش ها بصورت اجرایی و کاربردی را فراهم ساخت و از همه مهمتر با توجه به پرداختن به روش های نوین مدیریت و همچنین تلفیق آن با روش های بومی کشور از طریق برگزاری سمينارهای کاربردی، انجام کار گروهی، اجرای طرح های اجرایی و همچنین پژوهش های محوری، تا حد زيادي به افراد آموزش داد که چگونه در بازار رقابتي و حرفه ای، همواره بهترين باشند.

 

 

 

 

وجوه تمايز دوره DBA گفتگو با سایر موسسات:


از مهم ترین وجه تمایز دوره DBA  موسسه گفتگو نسبت به سایر موسسات آموزش عالی آزاد می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 

  بهره گيري از دانش و تخصص اساتيد مجرب دانشگاه هاي معتبر داخل و خارج از كشور در حوزه مدیریت DBA
 به کار گیری از جدیدترین روش هاي آموزشی دوره DBA براي َآشنايي بیشتر شركت كنندگان این دوره با مسائل و تصميمات استراتژيك جهاني و مشاركت در ارائه راه حل مفید و سودمند 

 برگزاری دوره به صورت Case Study و محوریت آموزش عملی ـ کاربردی
 برگزاری دوره DBA بصورت يك روز در هفته

 برگزاری بازی های مدیریتی (Business Game) ،آموزش از طریق ایفای نقش ( Role Playing )، برگزاری کارگاه ها و سمینارهای تخصصی مدیریت کسب و کار DBA

 روش تدریس مبتنی بر ارائه پروژه ( Project Based)

 تورهای مدیریتی و بازدیدی ( Business Tours )

 حضور در کسب و کار شخصی مدیران ،جهت آسیب شناسی و ارائه راهکارهای مدیریتی

 آموزش از طریق مربی شاگردی (Business Coach)

 

 

تفاوت DBA با PhD:


هدف دوره دکترای تخصصی رشته های مهندسی و علوم پایه، تولید دانش جدید بر پایه تحقیق و پژوهش های آزمایشگاهی و یا کتابخانه ای می باشد در حالیکه در دوره DBA، دانشپذیر اصول تحقیق و پژوهش در عارضه های سازمان را با رویکرد اجرایی آموخته تا علاوه بر توسعه دانش مدیریتی، مهارت های اجرای این دانش را در راستای حل مشکلات محیط کسب و کار بدست آورد. دانش آموخته گان دوره DBA، می توانند رهبری سازمان های بزرگ را بر عهده گیرند، برای توسعه علوم مدیریتی تحقیق و پژوهش انجام داده و جهت حل عارضه های سازمانی کسب و کارهای مهم به عنوان مشاور فعالیت نمایند. 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان ما تماس بگیرید 42519-021

۰۳:۳۰ - ۹۸/۰۷/۲۳